Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rolnicy co wyłudzają dopłaty...

Ponad 50 tysięcy złotych wyłudziło z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dwóch rolników z powiatu wysokomazowieckiego. Pobierali dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych, które im się nie należały. By otrzymać pieniądze podali fałszywe dane.

Jak podaje młodszy aspirant Alicja Buczkowska, oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, rolnicy w złożonych przez siebie dokumentach podali zawyżoną powierzchnię uprawianej ziemi. W ten sposób do ich kieszeni trafiło ponad 50 tysięcy złotych. Jeden z oszustów zwrócił już niesłusznie pobrane pieniądze. Dodatkowo mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 oraz kara grzywny.
Okazuje sie, że to nie jedyni rolnicy, którzy w ten sposób chcieli zwiększyć swoje dochody. Wysokomazowieccy policjanci wpadli również na trop innego gospodarza, który próbował wyłudzić od agencji 9 tysięcy złotych. W złożonym wniosku wpisał nieprawdziwe dane dotyczące powierzchni i rodzajów posiadanych gruntów oraz prowadzonych na nich upraw.
Jak podaje Buczkowska policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wysokomazowieckiej komendy są już na tropie kolejnych naciągaczy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę