Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Grobla Jednaczewska znowu zamknięta

Od poniedziałku nie będzie można przejechać Groblą Jednaczewską. Tego dnia ma rozpocząć się remont ostatniego – ponad kilometrowego - odcinka ulicy prowadzącej do Jednaczewa. Na realizację inwestycji miasto otrzymało dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli w ramach tzw. „schetynówek”.

W ramach remontu ulica ma zostać poszerzona z obecnych 5 do 6 metrów, ma także zostać wybudowany nowy chodnik od strony ogródków działkowych. Prace prowadzić będzie łomżyńska firma Makbud, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg. Zgodnie z umową wszystko ma być gotowe do końca wakacji. Niestety w związku z pracami przez najbliższe cztery miesiące przejazd ulicą Grobla Jednaczewska nie będzie możliwy. Zarówno samochody prywatne, jak i autobusy komunikacji miejskiej (linii nr 12), będą musiały jeździć objazdem przez Kupiski Stare.    

Dodajmy tylko, że z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Łomża na przebudowę Grobli Jednaczewskiej otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,35 mln zł.

Przypomnijmy, że to kolejne podejście ekip remontowych do Grobli Jednaczewskiej.  W 2007 roku wyremontowano mostek przez Łomżyczkę, a w ubiegłym roku zbudowano ciąg pieszo-rowerowy przy tej ulicy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę