Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wiele budynków w Łomży jest zagrożonych pożarem

Główne zdjęcie
ul. 3 Maja (fot. archiwum)

Najbardziej zagrożone pożarami są w Łomży stare kamienice, które pamiętają jeszcze pierwszą wojnę światową. Często nie mają właścicieli, albo tych nie stać na remonty i budynki są w fatalnym stanie technicznym. Nawet jeżeli zarządza nimi miasto, ze względu na ich niejasny stan prawny nie może robić gruntownych remontów. "Taka sytuacja jest w wielu mieszkaniach socjalnych powiedział" - Polskiemu Radiu Białystok dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży Arkadiusz Kułaga.

Takich lokali jest w Łomży ponad 60, najgorsza sytuacja jest w tych przy ul. Polowej i 3 Maja.
Mają one dość specyficzną konstrukcje. Chociaż są murowane, mają drewniane stropy z trzcinową matą.

"W kamienicy przy 3 Maja do pożaru dochodziło już dwa razy. I tylko dzięki temu, że strażacy zostali natychmiast powiadomieniu o zagrożeniu nie doszło do tragedii"- powiedział Polskiemu Radiu Białystok zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Jan Chludziński.

Podobną konstrukcję mają kamienice przy ul. Bernatowicza czy Stacha Konwy.

Budynków o konstrukcji takiej jak hotel, który spłonął w Kamieniu Pomorskim w miejskich zasobach nie na ma. W hotelu przy ŁKS i we wszystkich mieszkaniach socjalnych, którymi zarządza miasto będą teraz przeprowadzone specjalne kontrole. Normalnie przeprowadzane są co 5 lat.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę