Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.wp.pl

Polska skazana, Skarb Państwa zapłaci odszkodowanie

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu dwukrotnie skazał Polskę za naruszenie Europejskiej Konwencji. Skarb Państwa będzie musiał wypłacić dwojgu skarżącym w sumie niemal pięć tysięcy euro zadośćuczynienia. Obie sprawy dotyczą opieszałości władz administracji państwowej. Jedna z nich Łomży...

Mieszkanka Łomży wystąpiła do władz miasta o odszkodowanie za zabraną w latach 50. nieruchomość. Na ostateczną decyzję kolejnych instancji sądów czekała ponad 15 lat.

Sędziowie Trybunału jednogłośnie stwierdzili naruszenie przez Polskę artykułu konwencji, który gwarantuje obywatelom prawo do przeprowadzenia procesu w rozsądnym czasie.

Podobny wyrok Trybunał orzekł w sprawie skargi o odszkodowanie za parcelę zabraną na rzecz miasta przez dzielnicę Wola w Warszawie. Na wydanie decyzji sądy administracyjne potrzebowały blisko 10 lat.

Choć obie sprawy zostały przegrane w polskich sądach, Trybunał przyznał skarżącym po 2,4 tys. euro zadośćuczynienia za poniesione straty moralne związane z opieszałym postępowaniem polskiego wymiaru sprawiedliwości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę