Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nietrzeźwy poranek po świętach

Główne zdjęcie
fot. KWP w Białymstoku

Przez ponad godzinę policjanci zatrzymali 13 pijanych kierowców. To efekt poświątecznej akcji „Trzeźwy poranek”. Punkty kontrolne ustawiono w 16 miejscach. W sumie skontrolowano prawie 2 tysiące pojazdów. Wśród „wczorajszych” rekordzistką okazała się 36-letnia kobieta, którą zatrzymano w Grajewie. Kobieta na widok policyjnego punktu kontroli nagle zahamowała, zawróciła i zaczęła uciekać.

Pościg za volkswagenem polo, którym jechała 36-letnia mieszkanka Grajewa  nie trwał długo – podają policjanci. Po przejechaniu około 100 metrów została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie.
Tylko nieco „bardziej trzeźwy” był 44-letniego kierowcę ciężarowego dafa, którego zatrzymano w Kolnie. Tym razem urządzenie pokazało ponad promil alkoholu.
Zarówno kobieta z Grajewa, jak i mężczyzna z Kolna, podobnie jak pozostałych 11 nietrzeźwych kierowców stracili prawo jazdy. Za swoje postępowanie odpowiedzą jeszcze przed sądem.

-Większość z nich alkohol piło wczoraj. Jednak ludzki organizm potrzebuje dużo czasu na usunięcie zalegających „procentów”. Spożywając go do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić samochodu - tłumaczy sierż. Kamil Sorko, z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. - W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę - dodaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę