Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Do 100 000 zł dla rolnika

Od jutra Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na wspieranie „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej”. Z działania tego rolnik lub jego domownik może uzyskać do 100 tys. zł na realizacje inwestycji związanych z rozpoczęciem lub prowadzeniem działalności gospodarczej innej niż rolnicza. W województwie podlaskim do podziału są niemal równe 22 mln zł.

W działu „Różnicowanie w kierunku działalności nierolnicze” pomoc udzielana jest w formie refundacji 50% poniesionych kosztów. Osoba, która chce ubiegać się o wsparcie z tego działania, powinna być ubezpieczona na podstawie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, jako rolnik, współmałżonek rolnika lub domownik. Musi mieć nie więcej niż 60 lat, mieszkać w gminie wiejskiej lub wiejsko-miejskiej z wyłączeniem miejscowości powyżej 5 tys. mieszkańców.
W skali kraju tym roku na wsparcie dla osób tworzących nowe miejsca pracy poza rolnictwem przewidziano 370,8 mln zł. Tzw. Koperta dla województwa podlaskiego wynosi 21 mln  993 tys 42 zł. Ze składaniem wniosków należy się spieszyć. Ostatnim dniem ich przyjmowania będzie dzień następujący po dniu, w którym Agencja poda do publicznej wiadomości, że w danym województwie zapotrzebowanie na środki finansowe wynikające z już złożonych wniosków osiągnęło co najmniej 120% limitu środków przewidzianych dla tego województwa.

Jutro ARiMR rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy także na trzy inne działania finansowane z PROW 2007-2013. Na dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie z działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”, „Korzystanie z usług doradczych przez rolników i właścicieli lasów” oraz na „Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności”.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę