Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Wielkie Łomży sprzątanie

Od kilku dniu w mieście trwa wielkie sprzątanie. W pozimowe porządki zaangażowanych jest kilkudziesięciu pracowników Zakładu Zieleni Miejskiej, Zakładu Dróg Miejskich i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MPGKiM. Ekipy porządkowe zmywają z ulic brud, który nagromadził się przez zimę i pucują przydrożne znaki. W parkach i na skwerach trwa powszechne grabienie, a nawet odkurzanie...

Pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej myją okna i posadzki na klatkach schodowych, zamiatają trotuary i podwórka. Z kolei pracownicy Zakładu Dróg Miejskich za cel mycia obrali sobie znaki i tablice drogowe.
- Ostatnio pogoda jest ładna i deszcz nie przeszkadza, więc nasi pracownicy mogą po zimie gruntowniej posprzątać nie tylko w budynkach, ale również w mieście – mówi Marek Olbryś, wicedyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Zamiatają z pozimowego piasku chodniki, azyle dla pieszych na środku ulicy, alejki na skwerach i w parkach.
Posypywarka została przezbrojona na czyszczarkę, która szoruje pobocza i wciąga piach do wnętrza niczym olbrzymi odkurzacz. Z trawników znikają ostatnie suche liście i gałęzie, a panie w zielonych kombinezonach zbierają porozrzucane tu i ówdzie, (wszędzie) śmieci i papierki.
Śmieci niestety przysypują nas coraz bardziej.
- Martwią nas zwłaszcza dzikie wysypiska na obrzeżach Łomży, bo jest ich dużo w tym roku wyjątkowo dużo – ubolewa wicedyrektor Olbryś.
- Brak słów, żeby skomentować zachowanie ludzi, którzy wywożą do lasu lub na pulwy śmieci, niszcząc piękny krajobraz, którym wszyscy powinniśmy jak najdłużej się cieszyć.

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę