Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przebudowywali drogę, znaleźli zabytkową ceramikę

Robotnicy przebudowujący ul. Długą w Łomży natrafili na ceramikę pochodzącą z końca XIV, XV i początków XVI wieku. Jak stwierdził nadzorujący archeologiczne badania w tym miejscu, Maciej Czarnecki, są to nienaruszone od kilku wieków pozostałości po ówczesnych mieszkańcach Łomży i stanowią dowód na to, że był to wówczas teren użytkowy i prawdopodobnie część traktu wiodącego przez całą osadę i późniejsze miasto.

Prace archeologiczne prowadzone są w tym miejscu w związku z przebudową ulicy, która w ciągu pół roku zmieni się w wyłożony granitową kostką szlak spacerowy.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę