Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Przedświąteczne pułapki!

Święta to zwykle czas „zakupowej gorączki”. Sprzedawcy prześcigają się w organizowaniu wielu, z pozoru atrakcyjnych, promocji. Niestety nie wszystkie są atrakcyjne, a konsumenci w tym okresie często podejmują pod presją czasu nieprzemyślane decyzje ostrzega inspekcji handlowej.

Tuż przed świętami sklepy kuszą obniżkami cen i ofertami z kolorowych gazetek promocyjnych. „Super cena”, „Drugi produkt gratis”, „Teraz jeszcze taniej” – takie hasła z pewnością zachęcają do kupowania. Kto bowiem nie chciałby mieć dwóch rzeczy w cenie jednej? Uważajmy jednak, bo przedświąteczne zakupy mogą być dla wielu z nas przykrym rozczarowaniem – podkreśla Leszek Mironiuk rzecznik prasowy białostockiej WIIH.

Ostatnia kontrola Inspekcji Handlowej objęła na terenie całego kraju 165 placówek należących do dużych sieci handlowych. Zastrzeżenia wzbudziło 29,8 proc. zbadanych towarów – o 6,3 proc. więcej niż rok wcześniej.
Najczęściej stwierdzane nieprawidłowości dotyczyły: niezamieszczenia w materiałach promocyjnych ceny sprzed promocji, ale także wyższych cen wyrobów z dołączonymi „gratisami” od cen tych samych produktów bez „darmowych” dodatków, oraz różnicy między ceną przekreśloną na wywieszce, a ceną która obowiązywała w placówce przed promocją.
Mironiuk apeluje, aby szczególnie teraz, kupując żywność pamiętać o tym, że produkty oferowane w świątecznej promocji często mają krótkie terminy ważności, i zawsze zabierać ze sklepu paragon. Może on przydać się nam w momencie gdy będziemy musieli zareklamować zakupiony produkt – nawet żywnościowy, bo do tego także mamy prawo.
- Żywność paczkowaną możemy reklamować w terminie 3 dni od chwili otwarcia, natomiast produkty spożywcze sprzedawane luzem – 3 dni od momentu zakupu – przypomina Leszek Mironiuk.

Warto pamiętać, że jeśli produkt nie ma wad, a jedynie po dłuższym zastanowieniu okazało się, że nie będzie nam potrzebny, to tylko od dobrej woli sprzedawcy zależy, czy przyjmie go z powrotem i zwróci nam pieniądze.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę