sobota, 19 października 2019 napisz DONOS@

Płoną trawy i... las

Coraz więcej wyjazdów do gaszenia płonących traw notują łomżyńscy strażacy. Tylko wczoraj było pięć takich interwencji. Większość z nich – co może być zaskoczeniem – dotyczyła terenu miasta Łomży. Najpoważniejszy był jednak pożar lasu pod Zbójną. Tylko dzięki wczesnemu zauważeniu ognia i szybkiej interwencji strażaków straty są minimalne. Niestety w tego tupu pożarach główną ich przyczyną są albo świadome podpalenie, albo zaprószenie ognia, ale zawsze odpowiedzialny za to jest człowiek.

fot. Marek Maliszewski (archiwum)
fot. Marek Maliszewski (archiwum)

Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży pożar lasu na terenie gminy Zbójna zgłoszono około godziny 12.30. Płonęła ściółka leśna w okolicach wsi Laski. Na miejsce skierowano aż trzy zastępy strażaków, którzy szybko poradzili sobie z rozprzestrzeniającym się ogniem. Spaliła się tylko ściółka leśna na powierzchni około dwóch arów. Cała akcja trwała około godziny. Z ustaleń straży wynika, że w tym wypadku pożar mógł powstać w wyniku zaprószenia ognia.

Często zdarza się, że kierowcy paląc papierosy podczas jazdy samochodem, niedopałki wyrzucają przez okno. Gdy upadnie on na suchą trawę o pożar nie jest trudno. Szczególnie niebezpieczne jest to gdy droga prowadzi przez las.     


 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę