Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Płoną trawy i... las

Główne zdjęcie
fot. Marek Maliszewski (archiwum)

Coraz więcej wyjazdów do gaszenia płonących traw notują łomżyńscy strażacy. Tylko wczoraj było pięć takich interwencji. Większość z nich – co może być zaskoczeniem – dotyczyła terenu miasta Łomży. Najpoważniejszy był jednak pożar lasu pod Zbójną. Tylko dzięki wczesnemu zauważeniu ognia i szybkiej interwencji strażaków straty są minimalne. Niestety w tego tupu pożarach główną ich przyczyną są albo świadome podpalenie, albo zaprószenie ognia, ale zawsze odpowiedzialny za to jest człowiek.

Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży pożar lasu na terenie gminy Zbójna zgłoszono około godziny 12.30. Płonęła ściółka leśna w okolicach wsi Laski. Na miejsce skierowano aż trzy zastępy strażaków, którzy szybko poradzili sobie z rozprzestrzeniającym się ogniem. Spaliła się tylko ściółka leśna na powierzchni około dwóch arów. Cała akcja trwała około godziny. Z ustaleń straży wynika, że w tym wypadku pożar mógł powstać w wyniku zaprószenia ognia.

Często zdarza się, że kierowcy paląc papierosy podczas jazdy samochodem, niedopałki wyrzucają przez okno. Gdy upadnie on na suchą trawę o pożar nie jest trudno. Szczególnie niebezpieczne jest to gdy droga prowadzi przez las.     


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę