Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa

Główne zdjęcie
Obwodnica Zambrowa

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. To największa w 2009 roku inwestycja drogowa w naszym regionie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosiła na nią przetarg. Do składania ofert lub udziału w przetargu inwestor zaprosi 15 wykonawców. Oferty można składać do 4 maja. Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma kosztować 500 mln zł. Przewidziano dofinansowanie z UE w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

Budowa ma się zacząć w tym roku i potrwać do 2011 roku. Ponad 11-kilometrowa obwodnica będzie miała standard dwujezdniowej drogi ekspresowej. Ma być połączona blisko 5-kilometrowym odcinkiem z drogą krajową nr 63 na trasie Zambrów - Łomża.

Na trasie obwodnicy powstanie 15 mostów i wiaduktów, infrastruktura wodociągowa, kanalizacyjna, a także ekrany akustyczne. Wyburzonych będzie 14 domów i 21 budynków gospodarczych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę