Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Uwaga - powietrze jest trujące – ostrzega Gazeta Współczesna.

Dziennik powołując się na wyniki pomiarów zanieczyszczeń dokonanych przez łomżyńską delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska podaje, że w Łomży już zostało przekroczone roczne stężenie szkodliwego pyłu zawieszonego PM10. Stan powietrza w Łomży kilka razy dziennie bada automatyczna stacja pomiaru Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zlokalizowana przy Komendzie Straży Pożarnej. W ciągu trzech miesięcy tego roku stężenie pyłu PM10 w Łomży było przekroczone przez 35 dni. Oznacza to, że miasto nie mieści się już w normach przewidzianych na cały rok – zauważa gazeta.

- Zanieczyszczenia te zagrażają przede wszystkim osobom starszym, z chorobami płuc, wywołują także choroby serca - tłumaczy Współczesnej Katarzyna Cybulska z WIOŚ w Łomży.
Z opublikowanych danych WIOŚ wynika, że w 2007r. i 2008r. naliczono odpowiednie 30 i 31 dni w których były przekroczone normy zanieczyszczeń powietrza w Łomży. Wcześniej było ich znacznie więcej. W 2006 roku aż 57. 
Cząstki pyłu zawieszonego PM10 powstają głównie w procesach spalania. Składają się najczęściej z dymu, sadzy, popiołu, związków nieorganicznych (np. azbestu), a także metali. Pył wytwarzają silniki samochodowe i domowe instalacje grzewcze.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę