Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Pamiętajcie(my) o rocznicy

Główne zdjęcie
Kurator Podlaski Jerzy Kiszkiel

Podlaski Kurator Oświaty apeluje o należyte upamiętnienie, przypadającej w tym roku, 70 rocznicy napaści sowieckiej Rosji na Polskę. W specjalnym liście do dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego Jerzy Kiszkiel przypomina, że to wydarzenie w tragiczny sposób wpłynęło na losy Polaków i zadecydowało o powojennym kształcie państwowości Polski. - Tymczasem świadomość, zwłaszcza wśród pokolenia młodych Polaków, znaczenia daty 17 września 1939 roku w historii naszego kraju, wydaje się być niewielka – zauważa kurator oświaty.

Zdaniem kuratora przyczyna tego wynika z konsekwencji działania cenzury PRL-owskiej, która decydowała o treściach pojawiających się w książkach i podręcznikach historycznych. Dlatego też tegoroczne obchody rocznicy agresji sowieckiej Rosji na Polskę powinny stać się okazją do przypomnienia i podkreślenia tego wydarzenia – napisał Jerzy Kiszkiel.
Kurator prosi dyrektorów szkół o zaplanowanie w kalendarzu uroczystości szkolnych obchodów 70. i kolejnych rocznic napaści sowieckiej Rosji na Polskę. 
- Podjęcie takich działań jest naszą powinnością wobec historii, ale też wobec uczniów, którzy dopiero kształtują swoje poczucie patriotyzmu – podkreśla kurator oświaty.
Jego list kończy zdanie zaczerpnięte z uchwały Sejmu RP i prosi aby te słowa stały się mottem uroczystości upamiętniających ofiary radzieckiej napaści. „Pamiętać powinniśmy przede wszystkim o ludziach, którzy padli ofiarą tamtego czasu, zarówno o tych, którzy zginęli i których zamordowano, jak i o tych, którzy przeżyli, doznawszy niewyobrażalnych prześladowań i cierpień.”

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę