Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie nieco wzrosło

Marzec był kolejnym miesiącem w którym bezrobocie w Łomży wzrosło. Tym razem wzrost jest na szczęście niewielki. Na koniec miesiąca w rejestrach łomżyńskiego PUP figurowało o 15 osób więcej niż na początku. Niestety w tym samym czasie do urzędu wpłynęło tylko 167 ofert pracy, w tym aż 75% z nich dotyczyło pracy subsydiowanej. Spośród 585 osób wyrejestrowanych z urzędu pracę podjęło tylko 214 bezrobotnych tj. o 42 mniej niż w lutym.

Jak poinformował Powiatowy Urzędu Pracy w Łomży przez cały marzec zgłosiło się do niego 600 bezrobotnych. Wśród nich 21 osób wcześniej pracowało za granicą, w tym w Islandii – 7 (3 otrzymuje zasiłek transferowy), Anglii – 5, Niemczech – 5,i Irlandii – 2 (2 otrzymuje zasiłek transferowy), Belgii – 1 i Hiszpanii - 1. 
Na koniec marca liczba bezrobotnych mieszkańców Łomży i okolicznych miejscowości wynosiła 4971 osób.
- Istotny wpływ na zwiększenie populacji bezrobotnych ma odczuwalne spowolnienie rozwoju gospodarczego oraz zmiana przepisów dot. ubezpieczenia zdrowotnego – status bezrobotnego rodzi obowiązek odprowadzenia składek na ubezpieczenie społeczne – podkreślają w raporcie pracownicy łomżyńskiego zatrudniaka.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę