Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Szczuczyn świętował 300 lecie parafii i dożynki.

Szczuczyn świętował trzechsetną rocznicę wybudowania kościoła i klasztoru. Budowniczym był Stanisław Szczuka, który zrealizował w ten sposób życzenie króla Jana Sobieskiego. Monarcha fundował tę świątynię, dziękując w ten sposób Opatrzności za zwycięstwo pod Wiedniem. Uroczystości połączono z dożynkami diecezjalnymi . Przewodniczył im ordynariusz diecezji bp Stanisław Stefanek, który od dożynkowych starostów: Wiesławy Dobrzyckiej i Bogusława Łępickiego otrzymał dorodny bochen chleba z tegorocznych zbiorów. Ordynariusz powiedział w homilii, że chleb polski wśród wielu wartości ma tę największą i najcenniejszą, bo jest chlebem rodzinnym.


W korowodzie dożynkowym przeszło ponad 100 wieńców ze wszystkich parafii diecezji. Wierni przynieśli także dary ołtarza, m.in. owoce, miody, jaja, ciasta i wędliny. W rynku czynna była wystawa dorodnych płodów rolnych. Wystąpiły zespoły folklorystyczne i rockowe, a także chór Reprezenatcyjnego Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę