Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Wiosną policjanci wyjdą na ulice...

Główne zdjęcie
Geografia Przestępczości Łomży

- Będzie więcej policyjnych patroli na ulicach Łomży – zapowiada Mirosław Rozumek, Komendant Miejski Policji w Łomży. Policjanci rozpoczęli właśnie akcję „zero tolerancji dla przestępczości i przestępstw”. Funkcjonariusze pojawią się przede wszystkim w miejscach gdzie dotychczas notowano najwięcej różnego rodzaju przestępstw. Akcję da się zorganizować m.in. dzięki samorządowi Łomży, który ponownie sfinansuje „społeczne patrole policjantów”.

W okresie wiosennym wzrasta liczba drobnych kradzieży, bójek czy zniszczeń mienia dokonywanych przede wszystkim przez młodych, często będących pod wpływem alkoholu ludzi. Właśnie takim zjawiskom mają przeciwdziałać wzmożone policyjne patrole, które zostały skierowane na ulice miasta.
Jak zapowiada komendant Mirosław Rozumek, policjantów będzie widać prawie wszędzie. Przede wszystkim odwiedzą te miejsca, które „mapie: geografia przestępczości” są najbardziej kolorowe. Mapa powstała przez naniesienie na plan miasta kolorowych kropek, przy czym każda z nich odpowiada jednej z pięciu podstawowych kategorii przestępstw: kradzieże mienia, kradzieże z włamaniem, rozboje, bójki lub pobicia i uszkodzenia mienia, które w tym roku zarejestrowano w Łomży.
Komendant podkreśla, że bez pomocy mieszkańców z przestępczością nie da się skutecznie walczyć. I apeluje o wskazywanie także innych miejsc w których policjanci, zdaniem mieszkańców, powinni się częściej pojawiać.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę