Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Kradli samochody w całym województwie, wpadli w Łomży

Główne zdjęcie
„fachowy” sprzęt służący do włamań

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Suwałk trudniących się kradzieżami samochodów. Złodzieje wpadli we wtorek nocą, gdy majstrowali przy volkswagenie passacie stojącym na parkingu przy ul. Niemcewicza. Złodzieje mieli przy sobie „fachowy” sprzęt służący do włamań, m.in. łamaki do zamków, a dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nich tablice i dowód rejestracyjny na taki sam typ i model samochodu. Okazało się, że to nie pierwszy volkswagen na ich sumieniu. Dziś sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące złodzieje spędzą w areszcie.

Jak relacjonuje Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji, we wtorek w nocy łomżyńscy policjanci na jednym z parkingów zauważyli trzech mężczyzn „majstrujących” przy passacie. Natychmiast interweniowali, bo pora na jakiekolwiek naprawy była dość nietypowa. Okazało się, że trzech mężczyzn próbowało włamać się i ukraść volkswagena. Do skoku byli dobrze przygotowani. Mieli sprzęt służący do włamań a także tablice i dowód rejestracyjny na taki sam typ i model samochodu.
Po przewiezieniu na komendę wyszło na jaw, że to nie pierwsze przestępstwo jakiego mogli się dopuścili. Kryminalni z Łomży ustalili, że 21, 25 i 32-latek z Suwałk pod koniec stycznia, w Białymstoku ukradli dwa volkswageny golfy.
- Sprawa jest rozwojowa z uwagi na to, że swoim przestępczym procederem obejmowali całe województwo podlaskie. Formy i metody działania wskazują, na to, że mogli dopuścić się innych przestępstw – podkreśla Dąbrowski.
Dzisiaj policjanci doprowadzili zatrzymanych przed oblicze sądu, który zadecydował o tymczasowym ich aresztowaniu na trzy miesiące. Za kradzieże grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę