czwartek, 24 października 2019 napisz DONOS@

Ostatni „sprawdzian”

Szóstoklasiści we wszystkich podstawówkach w kraju przystępują dziś do sprawdzianu, który pozwoli ocenić na ile opanowali umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Godzinnego sprawdzianu, choć powszechny i obowiązkowy, nie można nie zdać. Tylko w województwie podlaskim o godzinie 9.00 jego pisanie rozpocznie ponad 13 tys. uczniów. Już w ubiegłym tygodniu Waldemar Kurpiewski, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży która organizuje sprawdzian na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, zapewniał że „wszystko jest zapięte na ostatni guzik”. Gdy szóstoklasiści będą pisać sprawdzian, w szkołach będzie panowała głucha cisza, bo pozostali uczniowie podstawówek mają wolne.

Waldemar Kurpiewski - dyrektor OKE i Jolanta Gołaszewska - wicedyrektor
Waldemar Kurpiewski - dyrektor OKE i Jolanta Gołaszewska - wicedyrektor

Na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego do sprawdzianu przystępuje blisko cztery tysiące uczniów. Wszystkie prace trafią następnie do łomżyńskiej OKE, które aby je ocenić powołała specjalnych egzaminatorów. W województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim jest ich w sumie 414. Egzaminatorzy będą pracować w 21 zespołach w 11 ośrodkach. Na ocenienie wszystkich sprawdzianów mają dwa tygodnie.      

Choć sprawdzian ma przede wszystkim znaczenie diagnostyczne, i nawet słabe jego wyniki nie mają wpływu na to czy uczeń zostanie przyjęty do gimnazjum, to jak podkreślał Jerzy Kiszkiel, Podlaski Kurator Oświaty, wynik sprawdzianu może być istotny.
- Jeśli uczeń chce się dostać do gimnazjum innego niż wypada z rejonizacji, to wówczas dyrektor może określać minimalny pułap punktów jakie uczeń  musi zdobyć na sprawdzianie aby do tej szkoły być przyjętym – mówił Kiszkiel.


 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę