Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Kup pan prawo jazdy...

Dwie osoby siedzą w tymczasowym areszcie, cztery kolejne usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zajmowali się procederem nielegalnego uzyskiwania praw jazdy w zamian za osiągnięcie korzyści majątkowych, czyli handlowali prawami jazdy. Śledztwo przeciwko nim od stycznia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży, bo proceder był organizowany na terenie Łomży.

Pomysł był prosty, a całe przedsięwzięcie dochodowe. Do dowodu osobistego kandydata na kierowcę wklejano zdjęcie jednego z członków grupy i to on szedł na egzamin. Ze względów bezpieczeństwa – możliwość rozpoznania zdającego – przestępcy unikali egzaminów w Łomży wybierając inne ośrodki egzaminowania kierowców w regionie. Za tak uzyskanie prawo jazdy kandydat na kierowcę płacił od 3 do 6 tysięcy złotych.
Dotychczas w śledztwie przedstawiono zarzuty i przesłuchano w charakterze podejrzanych 10 osób.
Wobec dwóch podejrzanych został zastosowany najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Do pozostałych podejrzanych zastosowano inne środki zapobiegawcze.
Śledztwo zostało przedłużone do 21 maja 2009r. i jak informuje prokuratura ma charakter rozwojowy, co może oznaczać zatrzymani i oskarżenia kolejnych osób.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę