Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Spotkania z autorami książek dla dzieci

Tradycyjnie, jak co roku w kwietniu, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza wszystkie maluchy i starszaki na cykl imprez z okazji Dni Literatury Dziecięcej. Czekają na nie, m.in., warsztaty plastyczne z ilustratorką książek dla dzieci Joanną Zagner-Kołat i spotkania z lubianymi przez milusińskich twórcami: Agnieszką Frączek i Łukaszem Dębskim.

Dni Literatury Dziecięcej rozpoczną się – i to wcale nie na prima aprilis – w środę 1 kwietnia warsztatami plastycznymi, które poprowadzi artystka Joanna Zagner-Kołat. Absolwentka wydziału grafiki i malarstwa łódzkiej ASP od 1991 r. zajmuje się tworzeniem ilustracji do książek dla dzieci i do takich czasopism dziecięcych jak „Supełek”, „Świerszczyk” czy „Miś”. W środę o godz. 9 spotka się z milusińskimi w filii biblioteki w Dobrzyjałowie, a o godz. 11.30 – w Szczepankowie. W czwartek ilustratorka poprowadzi od godz. 8.30 warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem, a od godz. 11.30 – w oddziale dla dzieci MBP w Łomży.
Również w czwartek, ale wcześniej, bo o godz. 10, oddział dziecięcy MBP przy ul. 3 mają 6 A zaprasza dzieci nieuczęszczające do przedszkoli na imprezę pod hasłem „Czytanie na śniadanie”.
Z kolei od najbliższego piątku do końca kwietnia znani łomżanie będą przybliżać dzieciom swoje ulubione lektury. W cyklu „Zaczytaj się wiosną” jako pierwszy w oddziale dziecięcym wystąpi w piątek, 3 kwietnia o godz. 11 Jan Miłosz Zarzycki, dyrygent Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Wśród czytających będą później także: ks. bp Tadeusz Bronakowski (wt., 7 kw. godz. 11), prezydent Łomży Jerzy Brzeziński (czw., 16 kw. godz. 10), dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego Jerzy Jastrzębski (pt., 17 kw. godz. 10), dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury Jarosław Cholewicki (pon., 20 kw. godz. 10), dziennikarz muzyczny Radia Nadzieja 103, 6 FM Mirosław Dziewa (wt., 21 kw. godz. 10), wykładowca filozofii Uniwersytetu w Białymstoku Józef Chwal (czw., 23 kw. godz. 10) i kierowniczka biura kultury Urzędu Miejskiego w Łomży Ewa Grygo (czw., 30 kw. godz. 10).
Na „Podróże w głąb Europy i świat rymowanych bajek” zaprosi dzieci Łukasz Dębski, autor książeczek, w których w zabawny sposób objaśnia pisownię rozmaitych liter i wyrazów. Łukasz Dębski spotka się z małymi czytelnikami w poniedziałek, 6 kwietnia o godz. 8.30 w SP w Rogienicach, o godz. 11 w MBP w Kolnie, a o godz. 13 w oddziale dla dzieci MBP w Łomży. Następnego dnia pisarz o godz. 9 przybędzie do biblioteki gminnej w Przytułach, zaś o godz. 11.30 – w Wiźnie.
W dwa tygodnie później na spotkaniach z młodymi czytelnikami pojawi się Agnieszka Frączek, która jest adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego i autorką ok. 50 śmiesznych książeczek, które uczą dzieci szacunku dla przyrody, dobrych manier, a nawet – korzystania z sedesu, czego nauczenie dziecka nie jest wcale łatwą sztuką. Agnieszka Frączek spotka się z malcami w czwartek, 23 kwietnia o godz. 8.30 w bibliotece gminnej w Śniadowie, o godz. 10. 30 – w bibliotece w Jedwabnem, a o godz. 13 – w MBP w Kolnie. W piątek „Wierszy kapkę” w jej wykonaniu usłyszą maluchy o godz. 8.30 w bibliotece w Czyżewie, o godz. 10.30 – w MBP w Zambrowie, a o godz. 13 – w oddziale dla dzieci MBP w Łomży. Spotkaniom z autorami będzie towarzyszyć sprzedaż ich książek.
Dni Literatury Dziecięcej zakończą się konkursem recytatorskim „My chcemy grać w zielone...”. W poniedziałek, 27 kwietnia od godz. 12 w sali na poddaszu MBP przy ul. Długiej 13 w Łomży rywalizować w deklamacjach będą uczniowie klas I – III, a we wtorek o tej samej porze – uczniowie klas IV – VI z łomżyńskich szkół podstawowych.

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę