Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Razem, wspólnie i w porozumieniu wytępimy chuligaństwo...

Główne zdjęcie
Fragment: Mapa miasta Łomża Geografia Przestępczości

W Łomży ponownie nasilają się dewastacje i uszkodzenia mienia. Sprawcy tego typu czynów, to przede wszystkim osoby nieletnie, które często „dla zabawy” urywają lusterka, wybijają szyby, czy niszczą karoserie samochodów. - Do tego typu zachowań dochodzi, bo często dorośli nie reagują na dziwnie zachowującą się młodzież – mówi podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży. Policjanci apelują o zgłaszanie im – nawet anonimowe – wszystkich tego typu wybryków.

- Niestety bardzo często nasza reakcja na niszczenie mienia sprowadza się do takiego zdania „a co mnie to nie interesuje jeśli mnie to nie dotyka” - mówi podkomisarz Dąbrowski.
Aby unaocznić mieszkańcom jak często i gdzie na terenie miasta dochodzi do przestępstw oficer prasowy łomżyńskiej policji przygotował specjalną mapę na której zaznaczył tylko ważniejsze przestępstwa z pięciu podstawowych kategorii: kradzieże mienia, kradzieże z włamaniem, rozboje, bójki lub pobicia i uszkodzenia mienia, które w tym roku zarejestrowano w Łomży.
- Widać na tej mapie trzy szczególnie groźne rewiry. To okolice „starego miasta”, Górka Zawadzka i okolice Dworca PKS – mówi Dąbrowski.
Policjant podkreśla, że bez pomocy mieszkańców z przestępczością nie da się skutecznie walczyć. I apeluje o przekazywanie informacji nie tylko o zaobserwowanym przestępstwie, ale także o podejrzanie zachowujących się osobach.
- Takie zgłoszenie może być nawet anonimowe. W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży działa specjalny telefon zaufania – 086 215 22 22 na który można nagrać zgłoszenie – przypomina Dąbrowski.
Oczywiście cały czas do dyspozycji mieszkańców Łomży pozostają też numery alarmowe 997 lub 112, po wykręceniu których możemy bezpośrednio połączyć się z  dyżurnym policji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę