Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Najlepsze miejsce - Muzeum „Fort” w Piątnicy

Główne zdjęcie
Ppłk. Ludwik Zalewski (po lewej) ze statuetką i czekiem od marszałka Jarosława Dworzańskiego (po prawej)

Muzeum „Fort” w Piątnicy zwyciężyło w piątej edycji konkursu Podlaska Marka Roku. To zdaniem kapituły konkursu najlepsze „Podlaskie Miejsce roku 2008”. Specjalną statuetkę i czek na 15 tys zł z rąk marszałka Jarosława Dworzańskiego odebrał ppłk. Ludwik Zalewski twórca Muzeum znajdującego się w jednym ze schronów pogotowia bojowego przy Forcie III w Piątnicy.

Muzeum FORT jest jedynym tego typu obiektem prywatnym na terenie województwa podlaskiego i jedynym prywatnym fragmentem fortów w Piątnicy udostępnionym dla zwiedzających. W wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie pogotowia bojowego zgromadzono eksponaty związane z historią militarną regionu – najstarsze z okresu wojen szwedzkich. Urządzenie i wyposażenie zrealizowano ze środków prywatnych bez wykorzystania jakiejkolwiek pomocy materialnej z innych źródeł. Do czasu podpisania umowy o współpracy z MON, było ono siedzibą Stowarzyszenia Klub FORT.

W sobotę, w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala wieńcząca piątą edycję konkursu Podlaska Marka Roku.  Nagrody wręczono w kategoriach: smak, miejsce, przedsięwzięcie i produkt. Łącznie rywalizowało aż 180 zgłoszeń. Z „naszych”, poza Muzeum na Forcie w Piątnicy, w kategorii smak zwyciężyło Masło Polskie z SM Mlekovity.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę