Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Wiosna coraz bliżej... wody coraz więcej

Świadczyć o tym mogą już nie tylko kartki w kalendarzu, ale także topniejący śnieg i gwałtowny wzrost poziomu wód w Narwi i Biebrzy. Jak wynika z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej tylko w środę poziom Narwi w Nowogrodzie wzrósł o 7 cm. W Osowcu na Biebrzy stan ostrzegawczy przekroczony był wczoraj o 17 cm. W Burzynie, gdzie Biebrza łączy się z Narwią, w ciągu jednej sekundy przepływało wczoraj rano niemal 72 tys. litrów wody.

Niemniej jak informują hydrolodzy zagrożenia powodziowego nie ma. Rozlewiska w dolinach Narwi, które cały czas rosną, są w stanie pomieścić jeszcze ogromne ilości wody.
Tymczasem spływająca z pól woda daje się we znaki rolnikom mającym gospodarstwa niżej położone. Tylko wczoraj strażacy z powiatu łomżyńskiego dwukrotnie interweniowali przy wypompowywaniu wody z zalanych piwnic domów. Przedwczoraj było podobnie. Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży większość interwencji dotyczyła domów na terenie gminy Wizna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę