Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Kup pan działkę...

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński ogłosił przetarg ustny nieograniczony na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat, ponad czterohektarowej działki położonej przy Alei Piłsudskiego „za Gaspolem”. To jedna z tych działek do której prawo własności miasto otrzymało od wojewody w zamian za budynek szkoły Drzewnej przy Alei Legionów. W grudniu samorząd Łomży za około 1,4 mln zł odkupił od Gaspolu prawa użytkowania wieczystego działki. Teraz cena wywoławcza została oszacowana na 4,5 mln zł. Każdy kto będzie chciał stanąć „do licytacji” musi wpłacić 450 tys zł wadium.

Przetarg odbędzie się 26 maja w ratuszu. Wadium należy wpłacić na konto miasta do 20 maja. Postąpienie – czyli kwota o jaką wzrasta kolejne przebicie podczas licytacji – ustalono na 45 tys zł.
Zgodnie z ogłoszeniem za oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste miasto pobierze „I-szą opłatę” która wynosi 25% ceny osiągniętej w przetargu (plus 22% VAT) i opłaty roczne - 3% tej ceny (plus VAT).

Gdy pod koniec 2008 roku, gdy radni szukali 1,4 mln zł. na odkupienie od Gaspolu prawa użytkowania wieczystego działki, prezydent Jerzy Brzeziński przekonywał, że grunt ten jest potrzebny pod konkretnego inwestora, który chce tu utworzyć zakład produkcyjny. Nazwa tej firmy jednak nie padła. W opublikowanym wczoraj ogłoszeniu o przetargu miasto określiło m.in termin w którym nabywca nieruchomości ma dokonać jej zagospodarowania. Na rozpoczęcie budowy ma maksymalnie 2 lata od daty jej nabycia, a na zakończenie budowy maksymalnie 4 lata. 

Dodajmy, że działka „za Gaspolem” w styczniu 2008 roku, na mocy uchwały Rady Miasta, została objęta granicami planowanej wówczas łomżyńskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podstrefa ta nigdy jednak nie powstała.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę