Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szczęśliwa dwunastka z łomżyńskiej „Dziesiątki”

Główne zdjęcie
Laureaci z "Dziesiątki" i ich nauczyciele

Najwięcej laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych w Podlaskiem ma Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. We wtorek w Białymstoku w SP nr 21 im. Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość, podczas której wręczono tytuły laureata uczniom podstawówek. Uzdolnieni i pracowici uczniowie z łomżyńskiej „Dziesiątki” zdobyli tych zaszczytnych tytułów aż 12! Prawdziwą rekordzistką i dumą szkoły jest szóstoklasistka Paulina Barwikowska, która została laureatką w trzech konkursach: z języka polskiego, historii i języka niemieckiego.

- Jeśli takie jak Paulina Barwikowska zdolne, ambitne i pracowite dziecko się spotka, to jest się wdzięcznym losowi – mówi ceniona polonistka i wicedyrektor SP nr 10 Wiesława Domalewska, która uczy literatury i gramatyki ojczystej nie tylko tę wyjątkową dziewczynkę. - W duszy nauczyciela, pracującego z tak mądrym uczniem, duma z osiągnięć wychowanka łączy się z radością, że nasz kilkuletni trud został doceniony i nagrodzony.
Inni nauczyciele „Dziesiątki” mają również powody do dumy i radości. Wojewódzkimi laureatkami konkursu z języka polskiego zostały jeszcze trzy uczennice:  Aleksandra Julia Rogińska i Natalia Sokołowska, które uczy Katarzyna Koziatek, oraz Anna Monika Kozłowska, którą uczy Mirosława Bieniecka.
Ola Rogińska i Ania Kozłowska tytuł laureata zdobyły także w wojewódzkim konkursie języka niemieckiego. Do zmagań z językiem Wolfganga Goethe i naszych zachodnich sąsiadów przygotowywała je, podobnie jak Paulinę Barwikowską, germanistka Inga Łysenko.
Karty z przeszłości i perspektywy na przyszłość odkryła przed trojgiem szóstoklasistów nauczycielka historii Izabela Ramatowska, z którą pracowali laureaci: Paulina Barwikowska, Marcin Dardziński i Przemysław Bugnacki.
Uczniowie „Dziesiątki” zebrali też laury w województwie podlaskim z przedmiotów ścisłych: z matematyki Piotr Zalewski, którym opiekuje się Anna Wysakowicz, zaś z informatyki Milena Mroczkowska, której nauczycielką jest Barbara Dębosz.                
Nauczyciele podkreślają, że laureaci nie są typowymi molami książkowymi, tylko młodymi ludźmi z pasją, mającymi rozległe pozaszkolne zainteresowania plastyczne, muzyczne i wiele innych. Tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego zwalnia szóstoklasistów z obowiązku pisania sprawdzianu w ostatnim roku nauki w podstawówce, a na zaświadczeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej otrzymują oni maksymalną liczbę punktów. Na świadectwie z przedmiotu, w którym brylują, otrzymają ocenę celującą – szóstkę.
Pozostałe szkoły łomżyńskie wypadły w tym roku  pod względem liczby laureatów konkursów przedmiotowych znacznie słabiej: SP nr 9 ma ich trzech, a SP nr 2, SP nr 4 i SP nr 5 – po dwóch.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę