Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Pijane „dziecko” za kółkiem

Czegoś podobnego dawno nie było. W nocy policjanci z Grajewa zatrzymali do kontroli volkswagena. Za kierownicą siedział 16-latek. Nie dość, że nie miał jeszcze prawa jazdy, bo te może dostać dopiero 18-latek, to na dodatek był pijany. Teraz policjanci chcą wyjaśnić kto udostępnił mu samochód i alkohol.

Sierżant Ewa Jabłońska, oficer prasowy KPP w Grajewie, informuje, że do zatrzymania podejrzanego samochodu doszło około północy przy ulicy Koszarowej w Grajewie. Po badaniu okazało się, że 16-latek, mieszkaniec gminy Jaświły, miał prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak wyjaśnia Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, teoretycznie nawet 16-latek może mieć prawo jazdy. W tym wieku można starać się o uprawnienia do kierowania motocyklami o pojemności silnika do 125 cm3 (kat. A1), ciągnikami rolniczymi (kat. T) i za zgodą rodziców samochodami o masie do 550 kg. (kat. B1). W tej grupie samochodów łapie się smart, a nawet popularny „maluch” po przeróbkach.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę