Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

„Premie” dla młodych rolników

Od dziś w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, można składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. W tym roku w województwie podlaskim przeznaczone jest na ten cel nieco ponad 23 mln zł, co pozwoli na wsparcie 461 młodych rolników. Każdy z nich otrzyma po 50 tys zł bezzwrotnej pomocy.

O pomoc mogą się ubiegać rolnicy, którzy nie ukończyli 40 roku życia i po raz pierwszy rozpoczynają samodzielnie prowadzenie gospodarstwa. „Premia” przyznawana będzie osobom, które wejdą w posiadanie gospodarstwa rolnego o powierzchni użytków rolnych nie mniejszej niż średnia w województwie, w którym położone jest gospodarstwo oraz nie większej niż 300 ha. W województwie podlaskim średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w 2008 roku wynosiła 11,96 ha.
Osoby, które zamierzają ubiegać się o przyznanie pomocy finansowej powinny pamiętać o tym, że jednym z głównych warunków uzyskania „premii” jest posiadanie odpowiedniego rolniczego przygotowania zawodowego. Warunek ten spełniony jest, jeśli wnioskodawca posiada:
•    wykształcenie rolnicze - zawodowe, średnie, wyższe lub
•    wykształcenie podstawowe, zawodowe inne niż rolnicze i pięcioletni staż pracy w rolnictwie lub
•    wykształcenie średnie lub wyższe inne niż rolnicze i trzyletni staż pracy w rolnictwie lub
•    zobowiąże się do uzupełnienia wykształcenia rolniczego w ciągu trzech lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy
W przypadku posiadania przez wnioskodawcę wykształcenia innego niż rolnicze dopuszczalne jest uzupełnienie kwalifikacji tylko poprzez uzupełnienie wykształcenia rolniczego. Nie można po złożeniu wniosku o pomoc uzupełnić kwalifikacji poprzez nabywanie stażu pracy.

W ubiegłym roku w ramach programu „Ułatwianie startu młodym rolnikom” na terenie województwa podlaskiego pieniędzy naszykowano dla około 900 młodych rolników, ale o wsparcie do ARiMR-u wystąpiło tylko nieco ponad 600.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę