Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Greenpeace: Po Rospudzie czas na decyzję w sprawie Via Baltica

Główne zdjęcie
W lutym i marcu 2007 roku przez 19 dni protestu w Dolinie Rospudy przez obóz ekologów przewinęło się ok. 300 osób z Polski i Europy. Ekolodzy przebywali tu aby zapobiec wycince drzew w obszarze chronionym w ramach sieci Natura 2000.

„Przyroda Doliny jest uratowana, a obwodnica Augustowa w końcu zostanie rozpoczęta. Mamy nadzieję, że już nigdy w Polsce podobna sytuacja się nie powtórzy a drogi będą powstawać z poszanowaniem prawa i przyrody” - powiedział Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska, komentując rządowe decyzje o budowie obwodnicy Augustowa przez Raczki. Greenpeace przypomina jednocześnie, że dotąd nie została podjęta decyzja w sprawie przebiegu całej trasy Via Baltica, pomiędzy Warszawą a granicą polsko-litewską, choć niedługo minie rok od przedstawienia zamówionego przez rząd raportu firmy Scott&Wilson.

Przypomnijmy raport ten potwierdził wcześniejszą ocenę ekologów, że wariant „przez Białystok” jest najgorszym z możliwych. Zdaniem Greenpeace obywatele nie powinni dłużej czekać na decyzję rządu także w tej sprawie.

„Gratuluję ministrowi Nowickiemu inicjatywy i determinacji w doprowadzeniu sprawy Doliny do końca. Gdyby nie wcześniejsza pycha i błędne decyzje mielibyśmy dziś obwodnicę Augustowa i zaoszczędzone dziesiątki milionów złotych. Niech to będzie przestrogą dla wszystkich wydających kolejne decyzje w sprawach związanych z ochroną środowiska” - dodał Muskat, przy okazji dziękując tym którzy wierzyli, którzy pomagali i którzy pracowali dla tego zwycięstwa

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę