Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Kołakowski domaga się konsultacji w Łomży w sprawie regionalnego lotniska

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

Mieszkańcy Łomży i regionu nie są gorsi niż mieszkańcy białostocczyzny uważa poseł Lech Antoni Kołakowski. Parlamentarzysta z Łomży domaga się aby konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji regionalnego lotniska odbywały się także w Łomży, skoro zaplanowano je w Białymstoku. - Mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej są bardzo zainteresowani lokalizacją lotniska w Zawadach (ok. 40 km od Łomży – dop.red) i także pragną przedstawić bezpośrednio swoje opinie na proponowanym spotkaniu w Łomży – napisał poseł w liście do marszałka województwa i firm, które opracowały na zlecenie samorządu województwa analizę wielokryterialną lokalizacji regionalnego lotniska w podlaskim.

Zgodnie z kolportowanymi przez władze wojewódzkie informacjami pod koniec tygodnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie i w Zespołe Szkół w Zawadach odbędą się spotkania informacyjno – konsultacyjne podczas których zaprezentowane będą wyniki prac nad analizą wielokryterialną lokalizacji regionalnego lotniska wraz z raportem z Oceny Oddziaływania na Środowisko wybranych lokalizacji. Jak zapewniają organizatorzy konsultacji zainteresowani członkowie lokalnej społeczności będą mieli możliwość wyrażenia swoich opinii w rozmowie z ekspertami oraz przekazania ich na piśmie.
Poseł Lech Antoni Kołakowski chce, aby takie konsultacje zorganizowano także w Łomży.
„Informacje dotyczące lokalizacji lotniska w Zawadach w odległości 40 km od Łomży, powinny być przedstawione lokalnej społeczności łomżyńskiej, podobnie jak lokalizacja lotniska w Topolanach społeczności Białegostoku” - argumentuje poseł w liście do Jarosława Dworzańskiego marszałka województwa, i firm Ove Arup & Partners oraz Ekoton, które opracowały na zlecenie samorządu województwa przedmiotową dokumentację.

Poseł podkreśla, że on sam jest zwolennikiem lokalizacji lotniska w Zawadach.
- Już przed rokiem  na posiedzeniu wojewódzkiej komisji dialogu społecznego osobiście, a później za pośrednikiem mojego pracownika także podczas sesji sejmiku województwa podlaskiego, przedstawiłem formalny wniosek aby włączyć do rozpatrywanych lokalizacji lotniska tereny w gminie Zawady – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej poseł Kołakowski.
Jego zdaniem to najlepsza lokalizacji i to nie tylko dzięki centralnemu położeniu, ale także choćby ze względu na dobry układ komunikacyjny – w rozwidleniu dróg 64 i „ósemki”, oraz przychylność lokalnego samorządu i mieszkańców. 
- Chciałbym, aby Urząd Marszałkowski wzniósł się ponad podziały i wybrał ten najlepszy wariant lokalizacji lotniska. Byłoby to wyciągnięcie reki w kierunku Łomży mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej – dodawał poseł Kołakowski.

Parlamentarzysta apeluje do mieszkańców Łomży i regionu o liczny udział w konsultacjach mimo że, przynajmniej na razie, nie są one planowane w Łomży. Najbliższe nam odbędą się  w sobotę (28 marca 2009 roku) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zawadach. Poseł przekonuje że udział w konsultacjach ma ogromne znaczenie i przywołuje ubiegłoroczne konsultacje w sprawie Via Baltica.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę