sobota, 19 października 2019 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czy Jarosław Dworzański straci fotel marszałka województwa?

Zdecydują w poniedziałek /23.03/ radni sejmiku województwa podlaskiego. Wniosek o odwołanie marszałka z Platformy Obywatelskiej złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości w lutym. Podpisało się pod nim 9 radnych. By odwołać Dworzańskiego, wniosek musi w glosowaniu poprzeć 18 osób. "Czyste warcholstwo polityczne" - tak wniosek Prawa i Sprawiedliwości określa od początku marszałek Jarosław Dworzański. W jego ocenie zarzuty są mało istotne.

Marszałek Jarosław Dworzański (fot. archiwum)
Marszałek Jarosław Dworzański (fot. archiwum)

PiS zarzuca upolitycznienie samorządu województwa, rozrost administracji służący zadaniom politycznym oraz hamowanie rozwoju regionu. Opozycja wymienia brak decyzji w sprawie lokalizacji lotniska regionalnego i opóźnienia w dzieleniu unijnych pieniędzy.

Wszyscy - i opozycja i ugrupowania koalicyjne - zwracają uwagę na konieczność "zmiany stylu rządzenia w Podlaskiem". Marginalizowany czuje się PSL i żąda spisania umowy koalicyjnej. Niestabilny jest drugi koalicjant - klub Prawicy Podlasia. Szefowi Prawicy - Bogusławowi Dębskiemu - marszałek Dworzański próbował odebrać część kompetencji. Radni Lewicy mówią nieoficjalnie, że "nie zamierzają przejmować się wnioskiem PiS-u". Wszyscy stawiają pytanie o możliwość powołania innej koalicji, która byłaby w stanie zdobyć większość w sejmiku i rządzić tym województwem do końca kadencji.

Obecna koalicja w sejmiku sprawuje władzę od stycznia 2008 roku. W maju 2007 odbyły się w regionie przedterminowe wybory, bo radni nie byli w stanie wyłonić zarządu i władzę w regionie sprawował komisarz powołany przez premiera.

190729010534.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę