Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Miliony eurodofinansowania trafią do łomżyńskich firm

Trzy firmy z Łomży znalazły się w pierwszej szóstce listy rankingowej projektów składanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Najlepiej oceniany przez ekspertów projekt złożyła łomżyńska firma Uniglass produkująca szyby okienne. Na 5. miejscu listy rankingowej jest łomżyński producent okien firma Domel, a zaraz za nim „nasza” Drukarnia LIBRA-PRINT. Tylko te trzy firmy zaplanowały inwestycje na ponad 13 mln zł, i ubiegają się o ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

Konkurs, w którym mali i średni przedsiębiorcy składali wnioski o eurodotacje, odbywał się latem ubiegłego roku. (Oś Priorytetowa I. Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie Działania 1.4 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw Poddziałania 1.4.2 Małe i średnie przedsiębiorstwa.) Spośród 120 wniosków, które poddane zostały ocenie merytorycznej, pozytywnie weryfikacje przeszło 65 na ogólną wartość 153 mln 347 tys 390 zł. Łączna wartość dofinansowania sięga 62 mln 548 tys zł. Kwota ta jest znacznie wyższa niż Urząd Marszałkowski w Białymstoku (zarządzający RPO) przeznaczył do podziału w tym konkursie. Oznacza to, że pieniędzy dla wszystkich nie starczy, a ostateczne decyzje, które projekty dostaną dofinansowanie, podejmie zarząd województwa podlaskiego.
Na opublikowanej wczoraj liście rankingowej wysoko znalazło się kilka łomżyńskich firm, co wskazuje, że one pieniądze raczej dostaną. Listę rankingową otwiera projekt złożony przez łomżyńską spółkę Uniglass Polska. Spółka na podniesienie konkurencyjności i innowacyjności firmy poprzez inwestycję w linie technologiczną chce pozyskać 1 784 948 zł, przy ogólnej wartości projektu  5 444 091,4 zł. Piąty na  liście jest „nasz” DOMEL, który na projekt wdrożenia innowacyjnych technologii produkcyjnych (wart 3 975 947,54 zł) chce uzyskać 1 303 589,35 zł dotacji.  Tuż za Domelem jest Drukarnia LIBRA-PRINT Daniel Puławski. Na drukarnię on-line czyli nowatorskie podejście do pozyskiwania zleceń i produktu poligraficznego właściciel chciałby uzyskać 1 615 500,00 zł dotacji. Cały projekt wart jest 3 941 820,00 zł.
Wysoko na liście rankingowej (15 miejsce) jest także łomżyński EDPOL. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Export-Import, którego właścicielem jest Edward Dąbrowski, na projekt o nazwie wzrost konkurencyjności i innowacyjności poprzez inwestycje w innowacyjne technologie produkcyjne (wart 6 168 741,40 zł) chce pozyskać 2 172 614,00 zł eurodotacji.

zobacz: www.rpowp.wrotapodlasia.pl

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę