Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 24 maja 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Podlasie dostało dodatkowe pieniądze na świadczenia rodzinne.

Świadczenia rodzinne w województwie podlaskim będą wypłacane w terminie. Rząd przyznał na ten cel dodatkowe 2 miliony 200 tysięcy złotych z rezerwy celowej. Te pieniądze pozwolą na uzupełnienie budżetów gmin, w których po zasiłki zgłosiło się więcej osób niż oszacowali to urzędnicy. Np. według wstępnych wyliczeń na Podlasiu z zasiłków dla osób samotnie wychowujących dzieci miało korzystać 17 tysięcy osób - zgłosiło się 25 tysięcy. Pieniądze z rezerwy budżetowej dostaliśmy w dobrym czasie bo we wrześniu wypłaciliśmy dodatkowe pieniądze na wyprawki szkolne - powiedziała nam Krystyna Golubiewska zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.


Od 1 maja weszły w życie nowe przepisy o świadczeniach rodzinnych. Wypłaty zasiłków oraz przysługujących dodatków spadły na barki samorządów. Na wypłaty świadczeń do końca roku Podlasie dostało ponad 80 milionów złotych. Dotychczas samorządy wypłaciły ponad 20 milionów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę