Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Podlasie dostało dodatkowe pieniądze na świadczenia rodzinne.

Świadczenia rodzinne w województwie podlaskim będą wypłacane w terminie. Rząd przyznał na ten cel dodatkowe 2 miliony 200 tysięcy złotych z rezerwy celowej. Te pieniądze pozwolą na uzupełnienie budżetów gmin, w których po zasiłki zgłosiło się więcej osób niż oszacowali to urzędnicy. Np. według wstępnych wyliczeń na Podlasiu z zasiłków dla osób samotnie wychowujących dzieci miało korzystać 17 tysięcy osób - zgłosiło się 25 tysięcy. Pieniądze z rezerwy budżetowej dostaliśmy w dobrym czasie bo we wrześniu wypłaciliśmy dodatkowe pieniądze na wyprawki szkolne - powiedziała nam Krystyna Golubiewska zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.


Od 1 maja weszły w życie nowe przepisy o świadczeniach rodzinnych. Wypłaty zasiłków oraz przysługujących dodatków spadły na barki samorządów. Na wypłaty świadczeń do końca roku Podlasie dostało ponad 80 milionów złotych. Dotychczas samorządy wypłaciły ponad 20 milionów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę