Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Prawie najlepsi

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży zdobyli drugie miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym, który w środę odbył się w Zespole Szkół nr 13 w Białymstoku. W imprezie przeznaczonej dla młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych wzięło udział sześć grup z różnych placówek oświatowych województwa podlaskiego.

Celem imprezy było popularyzowanie poprawności językowej wśród młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Łomżę reprezentował trzyosobowy zespół przygotowany przez polonistkę - panią Barbarę Walczuk. Podczas współzawodnictwa, przeprowadzonego w formie quizu, zabaw i elementów dramy, uczniowie z Łomży wykazali się dobrą znajomością zagadnień konkursowych. Zdobyli II miejsce, przegrywając z gospodarzami zaledwie 1 punktem.
Reprezentanci naszego miasta dodatkowo zdobyli także tytuł „Mistrza Ortografii” za bezbłędne uzupełnienie tekstu.

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym objęty był honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę