Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Korupcja w szpitalach? - ABW zatrzymało osobę z Łomży

Sześć osób, w tym pięciu dyrektorów szpitali i kierownika laboratorium zatrzymali funkcjonariusze ABW. Jest wśród nich osoba z Łomży, oprócz niej - z Wrocławia, Śremu, Warszawy i Krakowa. Poinformowała o tym Polską Agencję Prasową naczelnik biura Prokuratury Krajowej w Łodzi - Bogumiła Tarkowska.

To na polecenie tej prokuratury, która prowadzi śledztwo dotyczące korupcji i nieprawidłowości w organizowaniu przetargów na dostawę sprzętu medycznego i odczynników do publicznych placówek służby zdrowia, ABW dokonała zatrzymań. We wszystkich placówkach ABW zabezpieczyła dokumentację przetargową.

Śledztwo obejmuje lata 2001-2007. Ustalono, że przedstawiciele firm, w zamian za korzystne rozstrzygnięcia konkursów dotyczących przejęcia laboratoriów szpitalnych w całym kraju oraz przetargów na dostawę sprzętu medycznego i odczynników laboratoryjnych, wręczali korzyści majątkowe i osobiste pracownikom publicznych ZOZ-ów. Do tej pory zarzuty w tej sprawie postawiono niemal 40 osobom.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę