Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Bądź jak „Szybki PIT” - zachęca fiskus

Do końca tegorocznej kampanii rozliczeniowej zostało sześć tygodni, a w urzędach skarbowych województwa podlaskiego rozliczył się do tej pory dopiero co trzeci podatnik. W Łomży i Zambrowie jest lepiej, ale tylko trochę. W dalszym ciągu grupo ponad połowa z nas z ubiegłorocznych dochodów się nie rozliczyła. Aby zdopingować do szybszego składania zeznania podatkowego fiskus zachęca bądź jak „Szybki PIT” i uruchamia nawet specjalną stronę internetową.

Urzędy skarbowe na terenie województwa łącznie zwróciły już podatnikom blisko 40 mln zł nadpłaconego podatku
- Szybsze złożenie zeznania, to szybszy zwrot nadpłaconego podatku – przypomina Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.  - Dotychczasowy rekordzista dostał już zwrot w wysokości ponad 405 tys. zł - dodaje.
Fiskus zachęca: Nie zwlekaj ze złożeniem swojego zeznania. Im szybciej rozliczymy się z fiskusem, tym szybciej na naszych kontach pojawi się zwrócona kwota nadpłaconego podatku.

W urzędach skarbowych województwa podlaskiego podatnicy złożyli do tej pory 125 tys. zeznań PIT-37, PIT-36 i PIT-36L. Porównując tę liczbę, z liczbą ponad 393 tys. tychże zeznań, które w ubiegłym roku wpłynęły do urzędów podczas całej kampanii, wyraźnie widać, że swój obowiązek jak na razie wypełnił jeden na trzech podatników. Najszybciej rozliczają się podatnicy Urzędu Skarbowego w Augustowie (rozliczyło się już 46 proc. podatników), oraz w Łomży i Zambrowie (41 proc.). Wśród najwolniejszych jest Urząd Skarbowy w Kolnie, gdzie odsetek ten wynosi tylko 29 proc.

- Ze złożeniem zeznania nie warto czekać do ostatniej chwili – mówi Hancewicz i wylicza dlaczego warto zrobić to szybko. - Obecnie, w większości urzędów nie ma długich kolejek.  szybsze złożenie zeznania, to szybszy zwrot nadpłaconego podatku.
Hancewicz przypomina także, że ci którzy w wyniku rozliczenia będą musieli dopłacić także mogą zeznanie złożyć już dziś, a należną dopłatę mogą uregulować w terminie do 30 kwietnia 2009 r. 

Hancewicz zaprasza też na specjalną stronę www.szybkipit.pl która jest największą internetową bazą informacji dotyczących wypełnienia i złożenia zeznania PIT za 2008 rok. Znajdziemy na niej m.in. Przewodnik „Jak się rozliczyć krok po kroku”, odpowiedzi na najczęściej zadawane przez podatników pytania podatkowe, kalendarz podatnika, formularze i broszury oraz wiele innych przydatnych informacji.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę