Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Cztery warianty obwodnicy Łomży

Główne zdjęcie
Cztery warianty obwodnicy Łomży

Prawdopodobnie w połowie roku Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad wskaże rekomendowany do dalszych praca wariant przebiegu obwodnicy Łomży. W tej chwili rozpatrywane są cztery wersje jej przebiegu. Trzy z nich prowadzą po stronie zachodniej miasta, a jeden po wschodniej. Drogowcy podkreślają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem dokumentacja obwodnicy będzie gotowa w 2012 roku, ale to kiedy prace ruszą będzie zależało od znalezienia pieniędzy.

Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA, informuje, że w tej chwili trwają jeszcze prace nad oceną oddziaływania obwodnicy na środowisko. Materiały z badań mają być gotowe w kwietniu. Dopiero wówczas, po zapoznaniu się z ich wynikami, w Białymstoku będzie mogło się odbyć posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, a następnie – prawdopodobnie w czerwcu w Warszawie posiedzenie KOPI. To gremium ostatecznie wskazuje preferowany przez drogowców wariant przebiegu obwodnicy i na tej podstawie drogowcy będą mogli wystąpić do wojewody podlaskiego z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach „zgody na realizację przedsięwzięcia”. Decyzja ta (zgodnie z planem ma być wydana do końca 2009 roku) administracyjnie potwierdzi, którędy będzie przebiegała obwodnica Łomży. Jeżeli na tym etapie nic nie nawali na początku przyszłego roku GDDKiA będzie mogła ogłosić przetarg na  opracowanie projektu budowlanego i przystąpić do wykupu gruntów niezbędnych do realizacji zadania.
Malinowski przypomina, ze zgodnie z planem drogowcy do budowy obwodnicy Łomży mają być gotowi w 2012 roku i jak zapewnia na razie termin ten nie jest zagrożony.

W załączniku publikujemy najnowszą wersję projektów obwodnicy Łomży (uwaga duży plik)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę