Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Nasi na podium turnieju Rytm Ulicy

Na jednym z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich turniejów tańca nowoczesnego Rytm Ulicy w Pile łomżyńska formacja breakdance Crazy Twisting Group zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce turnieju Rytm Ulicy Piła 2009 wytańczyła grupa Plastic Squad, również z Łomży i także prowadzona przez instruktora MDK-DŚT Marka Kisiela.

Naszych tancerzy oceniała zaproszona przez organizatorów profesjonalna komisja sędziowska, której przewodniczył sławny Marty Kudelka - USA (m.in. choreograf i tancerz Justin'a Timberlake'a) z tancerzami: Grazy – Hiszpania (znany z Fusion Rockers) i Moncel – USA (choreograf i wykładowca, który karierę rozpoczynał z takimi gwiazdami jak MC Hammer czy Wu-tang Clan).
Jurorzy główną nagrodę (1500 zł) przyznali zespołowi Sinior Skład Family Polska, stworzonemu głównie przez tancerzy ze Środy Wielkopolskiej. CTGroup z Łomży musiała za drugie miejsce zadowolić się pucharem i dyplomem, które wywalczyli: Marek Kisiel, Robert Adamczuk, Arkadiusz Statkiewicz, Artur Listowski, Paweł Chwatko, Marcin Fabiszewski, Krystian Glinka i Mariusz Bromirski.
Zdobywca trzeciego miejsca Plastic Squad zatańczył w składzie: Adam Ząbek, Kamil Kowalewski, Kacper Zientalski, Adrian Parzych, Przemek Serwatko, Kamil Prusaczyk i Adam Roszkowski.
- Kacper Zientalski ma dopiero 13 lat i jest naszym młodym „zdolniachą”, dlatego wystawiłem go także do turnieju Rytm Ulicy Piła 2009 w kategorii breakdance solo – dodaje Marek Kisiel, założyciel i instruktor obu grup. - To kategoria bardzo mocno obsadzana na turniejach. W Pile rywalizowało prawie stu  i to zwykle sporo starszych tancerzy, a Kacper doszedł do pierwszej szesnastki, czyli do ćwierćfinałów. Jestem z tego osiągnięcia Kacpra bardzo zadowolony, bo to dobrze rokuje na przyszłość.
Niestety, nie spełniły się nadzieje na podium w Rytmie Ulicy dla łomżyńskich Cute Faces, żeńskiej formacji hiphop/new style, którą prowadzi Beata Kisiel. Miejmy nadzieję, że więcej szczęścia urocza instruktorka i jej dziewczęta będą miały w kolejnym, dziewiątym Rytmie Ulicy już za rok.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę