Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Rolniku wnioski czas składać

Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich na 2009 rok. To już po raz szósty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski i będzie wypłacała pieniądze dla uprawiających ziemię. W bieżącym roku rolnicy z tego tytułu będą mogli otrzymać ponad 2,9 mld euro. Stawka dla jednolitej płatności obszarowej (JPO) na rok 2009 wynosić będzie blisko 120 euro/ha. Stawka płatności uzupełniającej dla grupy upraw podstawowych ok. 85 euro/ha, a stawka dla płatności zwierzęcej, przyznawanej do trwałych użytków zielonych, to ok. 119 euro/ha.

Wniosek należy złożyć w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy, można też wysłać go pocztą. Wcześniej rolnicy którzy ubiegali się o płatności w roku ubiegłym, otrzymali z Agencji wnioski spersonalizowane wraz z załącznikami graficznymi. Natomiast rolnicy, którzy będą występowali po raz pierwszy o przyznanie takich płatności, mogą uzyskać formularz wniosku w biurze powiatowym bądź pobrać taki formularz ze strony internetowej www.arimr.gov.pl.
Podstawowy termin na składanie wniosków upływa w dniu 15 maja 2009 r., przy przesyłaniu wniosków pocztą decydować będzie data stempla pocztowego. Dopuszczalne jest złożenie wniosku w terminie 25 dni kalendarzowych po tym terminie, czyli do 9 czerwca 2009 r., ale w takich przypadkach należna rolnikowi płatność będzie pomniejszana o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę