Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Pływalnia (bez pecha) będzie na wybory...

W piątek 13 marca, punktualnie o godzinie 13.13 wbito pierwszą łopatę pod budowę pływalni miejskiej w Łomży. Zgodnie z zapewnieniami prezydenta Łomży i prezesa białostockiej firmy Instal, która ma basen zbudować, choć cykl inwestycyjny trwa 24 miesiące, obiekt zostanie oddany do użytku znacznie wcześniej – już na przełomie października i listopada przyszłego roku.

Pływalnia miejska w Łomży ma zostać zbudowana na placu obok Publicznego Gimnazjum nr 1. Podstawowym jej elementem będzie niecka basenowa o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, o głębokości od 1,20 do 1,80 m. W skład pływalni wejdzie także mniejszy i płytszy basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania. Będą także zjeżdżalnie oraz  miejsce odnowy biologicznej i rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, solarium, sauną fińską i turecką czy grotą solną. Całość inwestycji ma kosztować niemal 35 mln zł. Część pieniędzy  - niemal 13 mln zł – miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
- To pierwsza inwestycja z tzw. listy projektów kluczowych, których realizację rozpoczynamy w województwie podlaskim – mówił prezydent Jerzy Brzeziński.
- Inwestycja ta jest bardzo potrzebna społeczeństwu miastu, i społeczeństwu szkoły – dodawał marszałek województwa Jarosław Dworzański.
Paweł Świderski prezes Instal Białystok, firmy która jeszcze w ubiegłym roku wygrała przetarg na realizację łomżyńskiej pływalni, podkreślał że choć inwestycja będzie zrealizowana znacznie szybciej niż zakładano, to jednak pośpiech nie wpłynie na jakość wykonania tej inwestycji.  

Oby jednak fatum jakie cięży nad piątkiem 13, dodatkowo wzmocnione godziną 13.13, nie pokrzyżowało jednak tych ambitnych planów, które jak nic wiążą się z najbliższymi wyborami samorządowymi. Te mają się odbyć jesienią (listopad) 2010 roku...

Na uroczystości wkopania pierwszej łopaty poza już wymienionymi byli także m.in. wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski oraz przewodniczący Sejmiku Mieczysław Bagiński i przewodniczący Rady Miasta Wiesław Grzymała.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę