Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Czerwona kartka...

Główne zdjęcie
fot. Rzeczpospolita

Województwa podlaskie, warmińsko -mazurskie i świętokrzyskie zostały najsilniej dotknięte przez kryzys – wynika z analizy „Rzeczpospolita”. Dziennik przyjrzał się podstawowym wskaźnikom gospodarczym w styczniu, porównując je z sytuacją sprzed roku. Zbadano zatrudnienie, wynagrodzenia, produkcję przemysłową i sprzedaż detaliczną. „Z naszej mapy kryzysu wyłania się też inna prawidłowość – im biedniejszy region, tym gospodarka reaguje gwałtowniej” – zauważa Rzeczpospolita.

W województwie podlaskim - porównując dane ze stycznia 2008 roku z danymi ze stycznia 2009 roku - zatrudnienie wzrosło o 0,1%, a pensje o 3%, ale w tym samym czasie produkcja przemysłowa spadła aż o 11,5%, a sprzedaż detaliczna o 7%.  

- Wskaźnik pogorszenia stanu gospodarki w województwach, opracowany przez "Rzeczpospolitą", oprócz stopnia spowolnienia lokalnych gospodarek pokazuje, w jakim stopniu udało się wykorzystać pieniądze, które spłynęły do regionów na wspieranie ich rozwoju – pisze w komentarzu na łamach „Rz” Wojciech Romański - Pokazuje też, że wiara w znaczenie unijnych euro dla województw ma mocne podstawy. Czerwoną kartkę dostały tylko najsilniej dotknięte przez kryzys: Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie i Świętokrzyskie.


zobacz:
Kryzys bije w biedne regiony - Rzeczpospolita
Coraz mniejsza Polska B - Rzeczpospolita

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę