Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Niższe stypendia

O ponad 35% spada wysokość stypendium jakie mają otrzymywać najbiedniejsi uczniowie z Łomży. O ile od początku września do końca grudnia 2008 roku miesięczna wysokość stypendium przekraczała 100 zł, teraz prezydent Łomży zdecydował, że od 1 stycznia do 30 czerwca 2009 będzie to jedynie 70 zł. Obniżenie stypendiów jest związane z zmniejszą dotacją jaką miasto na ten cel otrzymało z budżetu państwa.

Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego w tej chwili jest 854 stypendystów. O ile jesienią na miasto z budżetu państwa dostało na ten cel dotację w wysokości 394 tys zł, to teraz kwota dofinansowania wynosi jedynie 372 tys. zł. Warto w tym miejscu dodać, że „jesienna” kwota jest dzielona na cztery miesiące, a „wiosenna” na sześć. W związku z taką decyzją wojewody prezydent Jerzy Brzeziński został zmuszony do obniżenia stypendium. O ile jesienią wysokości kwoty stypendium szkolnego w pełnej wysokości ustalono na 108,50 zł, to zgodnie z wydanym teraz zarządzeniem „mając na względzie rozmiar wnioskowanych potrzeb w zakresie pomocy materialnej dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Łomży i wielkość przyznanej na ten cel dotacji celowej z budżetu państwa” - czytamy w zarządzeniu -  jest to tylko 70 zł.
Łukasz Czech dodaje, że zawsze wysokość wiosennego stypendium była niższa niż jesiennego. W ubiegłym roku różnica wynosiła jednak tylko 3 zł, a teraz blisko 40 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę