Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zambrów może stracić 14 mln złotych

Ostatni budynek Zamtex-u Zambrów może utracić szansę na pozyskanie z funduszy europejskich około 14 mln zł. i na utworzenie w mieście kilkuset nowych miejsc pracy - poinformował burmistrz tego miasta, Kazimierz Dąbrowski. Pieniądze i nowa praca związane są z projektem rozszerzenia Zambrowskiego Parku Przemysłowego, który 3 lata temu powstał w jednym z budynków opuszczonych przez Zamteks. Także drugi etap tej inwestycji związany był z kolejną - ostatnią już należącą do "zambrowskiej bawełny" nieruchomością. Na przeszkodzie tym planom stanął jednak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który za wielomilionowe długi obłożył użytkowany jeszcze przez Zamtex budynek hipoteką.

ZUS nie przyjął także propozycji władz miasta, żeby odsprzedać mu za ok. 2 mln 300 tys. zł część nieruchomości, co umożliwiłoby rozwój Parku Przemysłowego.

Pomoc w negocjacjach z centralą ZUS obiecał władzom Zambrowa wojewoda podlaski, ale jeśli jego interwencja nie przyniesie pozytywnych efektów, 23 marca projekt Zambrowa zostanie wykreślony z listy indykatywnej ministerstwa i miasto bezpowrotnie utraci szanse na kilkanaście mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę