Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

W empekach będzie bezpieczniej?

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Po dramatycznych apelach kierowców z MPK policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w autobusach komunikacji miejskiej. Jak informuje podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji, do autobusów oraz na przystanki zostaną skierowane dodatkowe patrole zarówno umundurowanych jak i cywilnych funkcjonariuszy.

Wczoraj po południu z inicjatywy kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Łomży odbyło się spotkanie z dyrektorem i pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Tematem głównym spotkania było opracowanie strategii zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom podróżującym środkami komunikacji miejskiej. Wyznaczono linie autobusowe, które uznano ze szczególnie zagrożone przestępczością. Ze względu na charakter akcji policja nie ujawnia jednak, o które połączenia chodzi.
Jak dodaje Dąbrowski swoją rolę będą mieli również pracownicy MPK.
- Będzie ona polegała na informowaniu funkcjonariuszy o osobach podejrzewanych o dokonywanie drobnych przestępstw w autobusach, które są szczególnie uciążliwe dla podróżnych – mówi oficer prasowy łomżyńskiej policji.

Przypomnijmy, dyrekcja MPK w Łomży i związkowcy z firmy zaapelowali do prezydenta Łomży o interwencję w sprawie większego zaangażowania służb porządkowych w działania prewencyjne w komunikacji miejskiej. Uzasadniali, że w łomżyńskich empekach coraz częściej dochodzi do chuligańskich wybryków, a nawet rozbojów.  29 stycznia wieczorem w autobusie jednej z linii młody opryszek usiłował ukraś torebkę kobiecie. Wcześniej banda wyrostków molestowała bezkarnie młode dziewczyny przy użyciu... sztucznego penisa. Pod koniec ubiegłego roku w okolicach Wyższej Szkoły Agrobiznesu został dotkliwie pobity kierowca dlatego że stanął w obronie powierzonego mu sprzętu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę