Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Uczczą pamięć Druha Szarego

Główne zdjęcie
Kazimierz Lutosławski - portret Stanisława Lentza (fot. wikipedia)

Przed wieczorem do Łomży przyjadą harcerze prawie z całej Polski. Od dziś do niedzieli w Łomży i Drozdowie odbywał będzie się XVI Ogólnopolski Zlotu Druha Szarego 2009. Zlot organizowany jest w kolejną już 129. urodzin ks. prałata dr hm. Kazimierza Lutosławskiego (ur. 4 marca 1880 w Drozdowie, zm. 5 stycznia 1924 w Drozdowie) HR, vel dh. Szarego, vel x. Jana Zawady - twórcy Krzyża Harcerskiego.

Organizatorem Zlotu jest Naczelnictwo Poczt Harcerskich Wydział Specjalności Głównej Kwatery ZHP pod „wodzą” pomysłodawcy i organizatora tychże – dh. Henryka F.  Karwowskiego.  Imprezie towarzyszyć będą Warsztaty Naczelników Poczt Harcerskich ZHP, podczas której zainaugurowane zostaną obchody 95-lecia specjalności poczt harcerskich…
Dziś harcerze spotkają się w Szkole Podstawowej Nr 7 im. A. Mickiewicza w Łomży. Jutro rano wyruszą do grobu Druha Szarego na cmentarzu w Drozdowie, a w niedzielę o poranku będą uczestniczyć we Mszy świętej w Jego intencji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę