Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Na stadionach alkoholu nie będzie

Senat przyjął w czwartek - z poprawkami - zmianę ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która wprowadza nowe rodzaje kar wobec stadionowych bandytów. Senatorowie odrzucili m.in. możliwość sprzedaży alkoholu na stadionach, do czego przekonywał ich m.in. biskup Tadeusz Bronakowski z Łomży, który jest przewodniczącym Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski.

W lutym Sejm dopuścił sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów, w tym piwa, zawierających nie więcej niż 4,5 proc. na imprezach masowych - z wyłączeniem tych o podwyższonym ryzyku zagrożenia aktami przemocy. Przeciwko takim rozwiązaniom opowiedział się kierowany przez bp. Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej, Zespół Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski. Podczas posiedzenia senackich komisji przedstawiciele Zespołu przekonywali do wychowania w trzeźwości. Wcześniej, lutym Zespół wystosował w tej sprawie apel; poparli go diecezjalni i zakonni duszpasterze trzeźwości.
W czwartek Senat przyjął poprawkę PiS, która przewiduje całkowity zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu; zmianę tę poparła część senatorów PO. "Za" głosowało 54 senatorów, 36 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu. Nowelizacja ustawy teraz ponownie trafi do Sejmu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę