Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Zagraj w zielone...

- Z okazji Dni Literatury Dziecięcej, które będziemy obchodzić w kwietniu, zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego do udziału w konkursie recytatorskim „My chcemy grać w zielone...” - zachęca Krystyna Sobocińska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. - Oprócz zainteresowania dzieci poezją i rozwijania ich uzdolnień recytatorskich, chcemy zwrócić uwagę najmłodszych na piękno otaczającego świata i utrwalać nawyk dbania o środowisko.

Dni Literatury Dziecięcej organizowane są przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży po raz ósmy. Na miesiąc obchodów wybrano kwiecień, bo 2 kwietnia – z okazji rocznicy urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena (1805 – 1875) – cały świat świętuje Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, a 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W kwietniu w Łomży i powiecie łomżyńskim odbędzie się wiele spotkań autorskich z twórcami literatury dziecięcej i promujących czytelnictwo imprez. Informacja o konkursie „My chcemy grać w zielone...” jest jedną z najwcześniej podanych do wiadomości publicznej, bo trwają jeszcze ustalenia terminów spotkań z pisarzami.
Młodzi recytatorzy będą oceniani w dwóch grupach wiekowych: klasy I - III i IV - VI. Każdy uczestnik przedstawi wybrany przez siebie utwór poetycki o tematyce przyrodniczej, dotyczący świata zwierząt i roślin, piękna krajobrazu lub kontaktu dziecka z naturą.
Warunkiem uczestnictwa jest złożenie karty zgłoszenia, którą można pobrać ze strony internetowej www.mbp-lomza.pl lub otrzymać w bibliotece szkolnej, do 31 marca w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja 6 A w Łomży. Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 i 28 kwietnia (w poniedziałek klasy I - III, we wtorek klasy IV - VI) o godz. 12  w MBP w sali na poddaszu MBP przy ul. Długiej 13. Jurorzy ocenią dobór wiersza do wieku i osobowości dziecka, interpretację, dykcję i wyraz artystyczny, a publiczność wyłoni w głosowaniu swego faworyta. Laureaci otrzymają wartościowe nagrody i wyróżnienia.
Dodatkowe informacje o konkursie uzyskać można pod nr. tel. 086 216 54 08.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę