Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie wzrosło, ale nieznacznie

Nieznacznie zwiększyła się w lutym liczba łomżyńskich bezrobotnych. W rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży na koniec ubiegłego miesiąca figurowało 4956 osób. W stosunku do stycznia liczba bezrobotnych zwiększyła się o 1,9% czyli o 93 osoby. W styczniu wzrost ten wyniósł aż 17%. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3097.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży w lutym zgłosiło się 643 bezrobotnych. W tej grupie było 19 osób, które wcześniej pracowało za granicą: w Anglii – 10, Islandii – 4, Niemczech – 3, Włoszech i Holandii – po 1.

W minionym miesiącu pracę podjęło 256 osób bezrobotnych tj. o 152 więcej niż w styczniu.  Do robót publicznych skierowano 72 osoby bezrobotne, w ramach prac interwencyjnych zatrudniono 62 osoby, a q26 osób rozpoczęło staże u lokalnych pracodawców.

Na koniec lutego stopa bezrobocia na obszarze działania łomżyńskiego PUP-u wyniosła 11,7% (miasto 13,4%, powiat – 9,6 %).

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę