Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Głodówka w łomżyńskim RUCH-u trwa. Do protestujących dołączą kolejni

Kilka godzin negocjacji nie przyniosło efektu. Protest głodowy w łomżyńskim oddziale spółki RUCH trwa nadal. Do głodującej cały dzień dwójki pracowników w środę rano przyłączy się kolejna osoba. Pracownicy protestują w ten sposób przeciwko połączeniu oddziału łomżyńskiego z ostrołęckim. Jak mówią, obawiają się, że połączenie oddziałów to pierwszy krok do redukcji etatów. Temu z kolei zaprzeczają osoby reprezentujące RUCH S.A. Twierdzą, że to tylko konieczna restrukturyzacja, a firma nie chce nikogo zwalniać. Zagwarantuje także bezpłatny transport pracowników do Ostrołęki.

Nie przekonało to protestujących. O pomoc poprosili premiera Donalda Tuska. Jutro apel pracowników przekaże do Kancelarii Premiera obecny podczas rozmów poseł Lech Kołakowski.

Kilkugodzinne rozmowy nie doprowadziły do porozumienia. Udało się sprecyzować żądania i umówić na kolejne spotkanie. Protestujący domagają się przede wszystkim pozostawienia łomżyńskiego Ruchu i przybycia jutro na spotkanie dwóch członków zarządu RUCH SA. Pracownicy mają także propozycję cięcia kosztów, które mogą przynieść firmie oszczędności - powiedział Polskiemu Radiu Białystok Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskiego oddziału NSZZ Solidarność.

Strajk głodowy jest prowadzony w jednym z pomieszczeń biurowych w siedzibie oddziału, przy ul Nowogrodzkiej w Łomży.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę