Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Brakuje kasy dla pracowników

Zamtex z Zambrowa w styczniu zamiast pensji wypłacił załodze po 100 zł zaliczki. - Głowimy się, by wypłacić pracownikom zaległe pensje, ale nasz kryzys to trwa już prawie 10 lat – tłumaczy Gazecie Wyborczej Białystok Krzysztof Zaręba, dyrektor zakładu. Niektórzy pracownicy nie dostali wypłaty jeszcze za listopad 2008.

Zambrowski Zamtex lata świetności ma już za sobą. Gazeta przypomina, że w latach świetności był to jeden z największych pracodawców w województwie - zatrudniał tysiąc osób. Problemy pojawiły się w okresie transformacji, a zwiększyły, kiedy tanie tkaniny z Chin zalały polski rynek. Teraz w Zamtexie pracuje 220 osób, którzy produkują tkaniny na odzież roboczą i pościel. „Wszystko co zakład zarobi, przejmuje jednak komornik na pokrycie długów względem wierzycieli” – pisze Gazeta. - Wprawdzie mam prawo do zabezpieczania pieniędzy przeznaczonych na pensje, ale pod warunkiem, że te pieniądze w ogóle wpływają na konto. Problem polega na tym, że komornik najczęściej odbiera gotówkę bezpośrednio od naszych kontrahentów” - tłumaczy dziennikowi Zaręba.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę