Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Wojewoda odwołał wójta Śniadowa

Wczoraj wojewoda podlaski Maciej Żywno wydał zarządzenie zastępcze w sprawie wygaśnięcia mandatu wójta gminy Śniadowo. Podstawa do odwołania wójta Andrzeja Zaremby było naruszenie przez niego ustawowego zakazu łączenia funkcji wójta z wykonywaniem funkcji członka rady nadzorczej spółdzielni w tym wypadku Spółdzielni Kółek Rolniczych. Wojewoda wydał zarządzenie zastępcze, bo wcześniej odwołania wójta odmówili Radni Gminy Śniadowo.

Decyzja wojewody nie oznacza, że wójt automatycznie straci fotel. Radzie Gminy Śniadowo przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, za pośrednictwem Wojewody Podlaskiego, w terminie 30 dni od daty jego doręczenia. Dopiero po prawomocnym podtrzymaniu decyzji wojewody przez sąd wejdzie ona w życie.

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę